למה אני לא מצליח בשיווק שותפים

גם אתם שמעתם על שיווק שותפים, נסיתם להכנס לעולם הזה לבד או דרך קורס בשיווק שותפים, אבל כלום, שום דבר לא זז. אתם מעלים קמפיינים, משתפים פוסטים, נרשמים לרשתות שותפים ותוכניות שותפים, מחליפים הצעות, מחפשים מוצרים אבל שוב, כלום, שקל פה, דולר שם, אבל העסק לא זז.

המקרים האלו לא חדשים לכם, אתם חווים את התסכול, לפעמים מרגישים מרומים, חושבים על להרים ידיים, תוהים איך זה יכול להיות שהילד הזה עושה כסף ואני לא. למה יש כל כך הרבה אחרים שמצליחים ואני לא מצליח להזיז את העניין הזה.

אז ראשית קודם כל להרגע, הכל טוב, והכל לטובה, אם אתם קוראים את העמוד זה סימן שאתם מכירים בבעיה ויש לכם מספיק מוטיבציה כדי ללמוד כיצד לפתור אותה. מה שאתם חשים משותף לעשרות ומאות אנשים אשר מנסים להכנס אל תחום שיווק השותפים. תחושתכם נוצרת ממספר סיבות, חלקן באשמתכם וחלקן לא.

אז למה אני לא מצליח?

תאום ציפיות!!  מי בכלל אמר שאתם לא מצליחים?? לרובכם מכרו את שיווק השותפים כאמצעי לרווח מהיר (הוא לא) , לעשות כסף בלי לעבוד (אין כזה דבר) או תחום שקל להכנס אליו (למי שהוא איש שיווק ופרסום דיגיטל זה קל), אז זהו… שאולי יהיו כמה שיביאו את המכה תוך חודש, אבל לרב האנשים זה ייקח זמן, זה הכל אמיתי, אבל זה לוקח זמן.
אם היינו אומרים לכם … תשמעו, היום רתח ( כן יש עוד את המקצוע הזה) מתחיל יכול להרוויח 5 ספרות בחודש וימצא עבודה בשניה לא היינו משקרים לכם, אבל בטח לא הייתם חושבים שתוך שבוע של צפייה במספר סרטונים הייתם יכולים לקרוא לעצמכם רתכים, אותו דבר עם שיווק שותפים, אז זהו, יכול להיות שאתם ממש בסדר, מתקדמים בקצב הנכון, פשוט לא כמו שחשבתם או ציפיתם שאתם תתקדמו.

הסוד הוא בעצם שזה לא נכון שאתם לא מצליחים, אתם פשוט לא מתקדמים בקצב שספרו לכם שאתם צריכים להתקדם.

קצת רקע, מה זה שיווק שותפים?

כולנו נתקלנו בפרסומות בחיי היום יום שלנו, אם זה בעיתון, ברדיו או באינטרנט, לרב פרסומות אלו נוצרות על ידי אנשי פרסום, משרדי פרסום ודיגיטל אשר מקבלים הזמנות מבעלי עסקים ומותגים. בשיטה המסורתית בעל השרות משלם לפי שעה/פרוטיקט או כל מודל אחר עבור שרותי הפרסום.
בשיווק שותפים בעל המוצר משלם למפרסם אחוז מסויים מהמכירות או ההצלחות ובכך המפרסם הופך להיות שותף של בית העסק.

אם זה ככה אז אנחנו מבינים בעצם שלהכנס אל עולם שיוק השותפים זה בעצם
ללמוד מקצוע:
1. צריך להיות איש פרסום

2. צריך ללמוד דיגיטל ופרסום בדיגיטל

3. צריך להבין ולהכיר את העולם של העסק אותו אתם מקדמים.

כבר מניתוח זה ניתן להבין כי לרכוש מקצוע עם תת התמחות והכירות גם עם עולם תוכן של עסקים אחרים זה לא משהו שעושים על רגל אחת. הדבר המעודד הוא שבמידה ונכנסים לתחום זה ומכירים אותו האפשרויות הן בלתי מוגבלות כמעט, אבל שוב, צריך לדעת מה עושים.

אז בואו ונראה  מהם שלושת הדברים שצריך לעשות על מנת להצליח בעולם השיווק בכלל ושיווק השותפים בפרט.

מקימים עסק

כן, אתם מקימים עסק, וחשוב שתבינו את זה, אם אתם שכירים, אז תלמדו את העולם הזה, אם אתם עצמאיים, אתם מבינים כבר מה זה אומר, אתם צריכים להתיחס בכל הרצינות לתחום זה, מרמת ניהול החשבונות ועד ההשקעה הכספית והזמן שלכם, ככל שתהיו יותר מחוייבים כך ההצלחה שלכם תגדל.  אי אפשר לפתוח חנות, או סטארטאפ בלי להבין בנושא, בלי לפתוח תיק במע"מ, עם שעה השקעה ביום. אם ניקח את נושא פתיחת העסק כמה צעדים קדימה.. תבנו תוכנית עסקית, מה הכוונה? תבדקו אם אתם בנויים לזה, אם אתם יכולים להשקיע בנושא הזה זמן וכסף, אם אתם יכולים להתחייב לעבודה לבד מול מחשב. תכירו היטב את העולם אליו אתם נכנסים, זה עומד להיות הבית שלכם.

תבנו תוכנית עבודה

אחרי שהחלטתם שאתם רוצים להכנס אל עולם שיווק השותפים, אחרי שלמדתם מה נדרש מיכם ומה אתם רוצים להשיג מעולם זה הגיע הזמן לבנות תוכנית עבודה, תבנו תוכנית ריאלית, של לפחות חצי שנה קדימה, עם יעדים רלוונטים  ( ולא פנטזיות לא ראליות) של הצלחה.
תוכנית העבודה שלכם צריכה לכלול את כל המרכיבים להצלחה בשיווק שותפים.
שלב למידה -זמן בו אתם לומדים את כל התכנים שאתם צריכים
שלב התנסות -שלב בו אתם מתגלחים, ומתנסים ( יש לו גם עלויות כספיות)
סרגל התקדמות בבניית העסק ויצירת נכסים – בדיוק כמו שבמידה והיתם מקימים בית קפה, לא הייתם מצפים להרוויח מהיום הראשון שאתם פותחים את העסק, גם כאן, צריך לבנות אתר, דפי אוהדים, להצטרף לרשתות שיווק שותפים ועוד.

תלמדו שיווק

כן, נשמע מצחיק, אבל תלמדו שיווק, אחת הבעיות היא שכמעט כל הדרכות שיווק השותפים שיש בחוץ מלמדות טכניקה, אבל לא מלמדות שיווק. שיווק הוא מקצוע וותיק, הוא נלמד באקדמיה, יש עליו אלפי מחקרים, הרצאות, ספרים ומאמרים, מהות השיווק והשיטות למכירה לא השתנו וגם לא ישתנו, ההבדל היחיד הוא שיש לנו היום טכנולוגיה שיכולה לעזור לנו.

בחרו נישה – הכנסו לתחום מסויים, מומלץ כמובן תחום בו אתם חושבים שיש לכם ערך מוסף/ידע אשר יקל עליכם בהצלחת העסק שלכם.
הכירו את קהל היעד שלכם – בחרו קהל יעד ותכירו אותו, היכולת שלכם למכור תלוייה ברמת ההיכרות שלכם עם קהל היעד והיכולת שלכם להבין מה הם רוצים וצריכים.
הכירו את המוצרים שלכם – הכירו את השרותים והמוצרים אותם אתם רוצים למכור, הכירו את השוק, מה קיים, מה היתרונות והחסרונות

מתגו עצמכם – צרו לכם בידול, מה הערך המוסף שלכם, של המוצרים שאתם מוכרים, בסופו של דבר מישהו אמור לקנות מוצר מסויים כי אתם המלצתם לו עליו.

נכון, לא פשוט, הבשורה הטובה היא שיש כמה הכשרות אשר הערך המוסף שלהן הוא שהן נותנות ליווי אישי או קורסים מאוד מפורטים.

אחד הקורסים המומלצים עם ליווי אישי הוא מסלול הזהב של דינגדונג שהיא אחת מרשתות השותפים החזקות בישראל

קורס מוצלח נוסף עם הדרכות פרקטיות ומקצועיות שייך לCBU שהיא בית הספר הרשמי של קליקבנק רשת השותפים מהגדולות בעולם.

בכל מקרה, אם הגעתם עד כאן, אנו נדאג לשלוח לכם חומרים, עזרה טיפים ועוד תכנים אשר יעזרו לכם בליווי השיווקי המקצועי אל ההצלחה בתחום שיווק השותפים.

בהצלחה!