פרסום בפייסבוק – מושגי בנית קמפיין

פרסום בפייסבוק הינו אחד מאפיקי הפרסום הזולים הקלים והנגישים ביותר לביצוע, מכיוון שכך קל מאוד להקים קמפיין ולהתחיל ולפרסם, מצד אחד זהו יתרון, כל המערכת של פייסבוק בנויה סביב כך שלבעלי הדפים העסקיים יהיה קלה אינטואטיבי ומהיר לפרסם מוצרים לקדם פוסטים ולהציע שוברים, מצד אחד זהו דבר טוב אשר מאפשר לכל בעל עסק קטן לנהל את הפרסום של עצמו, אך מצד שני זוהי מלכודת מכיוון שבעוד האמצעים הטכנולוגיים מנגישים את האפשרות לפרסום מתודולוגיית הפרסום הינה עדיין לא דבר שניתן ללמוד על רגל אחת, שלא לציין הצלחה בו והעושר הפונקציונאלי רק יכול לסבך בעיה זו.

בסופו של דבר רב האנשים שמתנסים בפרסום בפייסבוק מצליחים להרים קמפיינים ופרסום אך התוצאות הן נמוכות וגורמות לאנשים לעזוב פלטפורמה זו בפרט ולהיות סקפטיים לניו מדיה כלל. כמובן שזהו פספוס גדול. על מנת לאפשר להבין את ביצועי הקמפיינים שלכם נפרט בקצרה על מספר מושגים חשובים בקמפיינים של פייסבוק.

מושגי יסוד של ניהול פרסום ושיווק בפייסבוק

מושגי יסוד של ניהול פרסום ושיווק בפייסבוק

סוג מודעה  – פייסבוק מאפשר סוגים רבים של מודעות כאשר ההבחנה שלו בינהם הינה לפי התוצאה בה המפרסם מעוניין:

מעורבות בפוסט – כאשר רוצים לקדם פוסט ואת המעורבות שלו על ידי לייקים,שיתופים ותגובות

סימוני אהבתי של דף האוהדים – גיוס אוהדים לדף האוהדים בפייסבוק

הפניה לאתר האינטרנט – הפניית תנועה לאתר האינטרנט ( רלוונטי לאתרי תוכן ומסחר אלק)

המרות באתר האינטרנט – ביצוע פעולה באתר אינטרנט, רלוונטי בעיקר לדפי נחיתה  – נדרש פיקסל המרה

התקנה של יישום – התקנה של אפליקציות, רלוונטי בעיקר למשחקים של פייסבוק ואפליקציות לטלפון

מעורבות ביישום – פעילות באפליקציות, בעיקר כאשר מדובר ברכישה או רישום באפליקציות

 תגובה לארוע – קידום ארוע, יום מכירות וכו'

בקשות הצעה ( קופונים) – דחיפה ופרסום של מוצר אחד עם מבצע.

תמונות נושא  – כתלות בפרסום רובם מבוצעים עם תמונה או סרטון, מומלץ לבחור מספר תמונות על מנת לבדוק אפקטיביות

טקסט – הטקסט שנמצא בפרסום, חשוב לציין גם את הכותרת, בחלק מסוגי הפרסום יש גם אפשרות לטקסט נרחב כאשר הוא מקודם כפוסט בפייסבוק

תצוגת נחיתה – במידה ומשתמשים בקמפיין של גיוס לייקים או הפניה והמרה יש חשיבות לאן הגולשים מגיעים (תצוגת פוסט, ציר זמן, תמונות ועוד)

קהל יעד – זה אחד האלמנטים החשובים ביותר, במקרה זה תקבעו מי האנשים אשר יצפו בפרסום, ניתן לפלח על פי מאפיינים דמוגרפיים כגון שפה, מגורים,גיל, מגדר וסטאטוס משפחתי. אך הפילוחים המענינים יותר הם הפילוחים של תחומי העניין, שהם תחביבים,סרטים, אוכל או ספרים שאוהבים, דפי אוהדים שהגולשים אוהבים, סוגי התנהגויות כגון תחומי עיסוק ועוד.

מסע פרסום וסדרת מודעות – הגדרת השם למסע הפרסום, מועדי פרסום, תקציב כללי או יומי ועוד.

הצעת מחיר ותמחור – חלק זה כמו הגדרת קהל היעד הינו מהחשובים ביותר, פייסבוק מאפשרים להגדיר תמחור עתלות בסוג הקמפיין אבל ניתן לפלח לסוגי התמחור הבאים:

מחיר להשגת 1000 הופעות – כמה כסף יעלו כל 1000 הופעות/צפיות

מחיר להגשת הקלקות – כמה כסף תעלה הקלקה אחת ( הקלקה יכולה להיות LIKE,SHARE,COMMENT או לחיצה על LINK )

מחיר להמרות – כמה כסף תעלה המרה אחת ( כתלות בדף הנחיתה)

אוטומטי – תמחור אוטומטי לפי הגדרת הפרסום מראש.

שיטת הפרסום בפייסבוק עובדת לפי מכרז, כל מי שמעוניין לפרסם בפייסבוק מגדיר כמה כסף הוא מוכן לשלם עבור אחד מהפרמטרים לעיל, בהתיחס להגדרות קהל היעד פייסבוק מגדיר את ההערכה שלו ל"מחיר השוק" ובד"כ נותן טווח ריאלי עבור כל אחד מהפרטמטרים.
במידה ובחרתם בתמחור אוטומטי, פייסבוק יגבה מיכם את מחיר השוק כל זאת במסגרת התקציב הפרסומי שהגדרתם. במידה ובחרתם בקביעת מחיר ע"פ אחד הפרמטרים לעיל, פייסבוק יפרסם אתכם כל עד המחיר שהגדרתם הוא גבוה ממחיר השוק, בכל מקרה המחיר שיגבה מיכם הוא מחיר השוק בעת פרסום המודעה.

כפי ששמתם לב יש לא מעט פרטמרים בעת הגדרת קמפיין פרסום בפייסבוק, בכל מקרה במידה ואתם לא בטוחים באחד הפרמרטים יש בפייסבוק ביאור לכל מאפיין. תכנון נכון, ההבנה מה רוצים וחשוב מיכך ההבנה מהן התוצאות הרצויות הם חשובים ביותר כאשר באים להקים קמפיין פרסום בפייסבוק.